Çimlerin bakımı: Sulama

Çim örtüsü genellikle bir bahçenin dikili en önemli alanıdır

Çim örtüsü genellikle bir bahçenin dikili en önemli alanıdır ve kurak dönemlerde bile yeşil ve güzel kalmak zorundadır. Dolayısıyla sulamasının özenli yapılması gerekmektedir. Doğru, su açısından ekonomik ve mümkün olduğunca kolay olabilmesi için uyulması gereken birkaç basit kural mevcuttur. Sık aralıklarla gerçekleştirilen sulamalarda, sulama yoğunluğu metrekareye 5–6 litre olmalıdır. Su toprağın derinlerine sızarak, çim bitkilerinin derin kökler oluşturmasına yardımcı olur. Sıcak ve çok kurak dönemlerde günlük sulamalar kaçınılmaz olacaktır. Gündüz sulama yapıldığı takdirde sulama suyunun buharlaşmayla yok olacağı düşünülürse, tercihen sulama akşam ya da gece yapılmalıdır. Gece sulaması, gömülü sabit bir tesisatla ve programlayıcı ile çok daha kolay hale gelebilir. Bu tarz sistemlerin yerleştirilmesi artık kendi kendinize yapabileceğiniz kadar kolay olabilmektedir.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com