Yüzey düzleştirme

Çok özen gösterilerek, ustalıkla yapılmalıdır, çimin genel görünümü buna bağlıdır

Çok özen gösterilerek, ustalıkla yapılmalıdır, çimin genel görünümü buna bağlıdır. Kök topaklarının ufalanması ve yüzeyin tırmıkla özenli bir biçimde kabartılması, düzleştirilmesi gerekir. Bir yandan da yüzeye çıkmış taşlar, kök kalıntıları toplanmalıdır. Ardından toprağın üzerinden oldukça ağır bir rulo geçirilmelidir. Bu aynı zamanda kalan topakların da ezilmesini sağlayacaktır. Bu işlem sonrasında tam olarak düzleştirilmemiş ve sıkışmamış toprak kısımları belirgin olarak görülebilecektir.

Bu işlemden sonra, son bir kez hafifçe tırmıkla düzeltmeler yapılır, tamamen ufalanmış bir “ekim yatağı” oluşturmak üzere toprak tesviyesi tamamlanır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com