Çim toprağının verimlileştirilmesi

Hazır belleme işlemi esnasında toprak alt üst oluyorken

Hazır belleme işlemi esnasında toprak alt üst oluyorken, toprağın türüne göre, verimini arttırmak için gerekli maddelerin de toprağa karıştırılması yerinde olacaktır (kireç, turba, kum, vb.). Aynı şekilde uzun bir üretim süresi için, hem kimyasal, hem de organik yoğun bir taban gübrelemesi yapılmalıdır.

Eğer gübre iyice ayrışmış bir gübre ise metrekareye dört, beş kg, ya da suyu alınmış bir gübreyse metrekareye 250–300 gr arası yeterli olacaktır.

Hiçbir zaman ham gübre kullanılmamalıdır. Esnek oluşu toprağın hızlıca sıkışmasını engelleyecektir.

Aynı zamanda potasyum ve fosforik asit ağırlıklı bir kimyasal gübre de toprağa eklenmelidir (metrekareye 100–120 gr arası taban gübresi).

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com