Saksı bitkileri bakım hastalıklar

Tüm bitkilerde olduğu gibi saksıdakilerin de böceklenme ya da bazı parazitlerin sebep olduğu hastalıklara yakalanma riskleri mevcuttur

Tüm bitkilerde olduğu gibi,  saksıdakilerin de böceklenme ya da bazı parazitlerin sebep olduğu hastalıklara yakalanma riskleri mevcuttur. Eğer hastalık sınırlı sayıda bitkiye bulaşmış ise, her 8–10 günde bir süs bitkileri için üretilmiş, pülverizatörlü genel bir insektisit ile kontrol edilebilir. Fakat pek çok bitkide hastalık varsa, bu durumda uygun fungusitin (mantar savarın) gerekli görüldüğü özel zamanlarda kullanılması daha ekonomik olacaktır.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com