Seramik saksı (pişmiş toprak saksılar)

Estetik nitelikleri nedeniyle çok tercih edilen seramik, saksıya sitil, karakter ve doğallık katar

Estetik nitelikleri nedeniyle çok tercih edilen seramik, saksıya sitil, karakter ve doğallık katar. Seramik saksıların çeşitli boyut ve formda olanları mevcuttur. Gözenekli yapısı toprağın havalanmasına imkân sağlarken, köklerde fazla su birikmesini önler. Toprakla doldurulmadan önce ve tabi ki de saksının ebatları imkân veriyorsa, saksıyı bir müddet suyun içine batırıp bekletmek, saksı bünyesinin su ile doygunlaşmasını sağlayacaktır.  Bu şekilde içine konulan topraktaki tüm suyu emerek, hemen kurumasına sebep olmayacaktır.  Bazı toprak saksılar verniklidir (sırlı) ve donlardan etkilenme riski taşırlar. Ağır kış koşullarından korumak için, üzerine eski bir örtü sarılması sırlarının çatlamasını engelleyecektir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com