Havuz düzenlemelerinde yapı malzemesi seçimi

Bu konuda sayısız seçenek mevcuttur

Bu konuda sayısız seçenek mevcuttur: en basitlerinden ve en uygulanabilir olanlarından birisi, esnek bir kaplama materyali kullanılmasıdır.  Bu malzeme özellikle serbest formlu havuzlara çok uygundur. Sert PVC’den oluşan bir örtü malzemesi (sadece sivri çakıllardan ya da diğer sivri objelerden sakınılmalıdır) bir çeşit koruma keçesiyle çevrelenmiş, iyice sıkıştırılmış kalın bir kum tabakası üzerine yerleştirilmelidir. PVC kaplama havuzların gerektiğinde tamiri de kolaydır. Aşınmış bölgeyi yeniden yapıştırmak ya da yeni bir parça PVC ile yamamak yeterli olacaktır. Bu örtüler çok daha esnektir yüksek ısıda elle şekillendirilmesi mümkündür. Bu işlem için havaların ısınmaya başlaması beklenmelidir.

Oldukça basit bir diğer işlem de önceden şekillendirilmiş havuzların kullanımıdır. İş süresi ve işçilik azalmakla beraber, ciddi bir gömme işlemi gerektirmektedir.  Bu havuzların kullanımını sınırlandıran tek şey, şekil ve ebat olarak sınırlı sayıda seçeneğe sahip olmasıdır. Derinliğin rahatça ayarlanabiliyor olmaması bir diğer dezavantajdır.

Havuzlarda kullanılan diğer bir malzeme olan beton sert ama güvenilir bir malzemedir. Fakat profesyonellerin yapımına bırakılmalıdır.

Eğer bahçede küçük bir su öğesi kullanılmak isteniyorsa, derinliği uyan herhangi bir kabın, örneğin bir fıçı bile olabilir, içi plastik bir filmle kapladıktan sonra suyla doldurulabilir ve bazı akuatik bitkilerin yetişebileceği bir ortam yaratılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com