Teras Kenarları

Günümüzde teraslar en özen gösterilen mekanlardır.

Le Corbusier yada Tony Garnier’ in site bahçeleriyle ilgili fikirleri  umulan ilgiliyi toplayamamıştır, fakat 20.yy.ın ilk yarısında beğeniyle uygulanmıştır. Projelerinin çoğunda - ki en tanınmış örneklerinden biri de Marsey’deki ışınsal sitedir (Le Corbusier), yeşilin içinde kaybolan büyük apartmanları olan dikey şehir modeli- bina sakinlerinin hoşnut olmaları için, çocukların dahi oynayacak bir şeyler bulabilecekleri, çatı bahçeleri öngörülmüştür. Bu büyük yaratıcıların ütopik fikirlerinin çoğu  olanaksızlıklar nedeniyle gerçekleştirilememiştir.

Günümüzde evin, yada katın yanında, apartmanların da çatılarında görülen teraslar,   en özen gösterilen ve dikkat çekici mekanlar olmuşlardır.

Evin gerçek bir uzantısı haline gelmişlerdir (dinlenme alanı, yaz salamanjesi).

Başarılı sonuçlar elde edebilmek için birkaç kurala uymak gereklidir. Özellikle korunaklı bir alan olmasına, bir bahçe salonu oluşturulabilecek ve birkaç koltuğun rahatça sığacağı büyüklükte olmasına dikkat edilmelidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com