Güzel bitki yastıkları oluşturabilmek için doğru adımlar

İlk adım yabani otların toplanması

Yabani otların toplanması: Başından itibaren yabani otların toplanması, yaz aylarında yabani otların gelişimini sınırlayacaktır.

Seyreltme: Yerinde ekimlerde (tohum), bitkiler çok yoğun çıkacaktır ve fidelerin gelişimi için gerekli yer olmayacaktır. Bunların gelişimi için her türe uygun mesafe bırakılarak seyreltme yapılmalıdır (Bkz. Ekim paketleri, farklı türlerin ihtiyaçları).

Sümüklü böceklere karşı: İlkbahar yağmurları sümüklü böcekleri çekerler. Bunlar genç bitkilerin en büyük düşmanıdır. Bitkilerin etrafına sümüklü böcek yemleri konarak koruma sağlanmalıdır.

Toprağın tekrar işlenmesi: Bu işlem toprağın havalanması sağlar, su geçirgenliğini iyileştirir ve yabani otların gelişimini engeller.

Destekleme: Yüksek bitkiler için, ilerde erişecekleri boylar göz önünde bulundurularak destekler konmalıdır. Yastıklar içinde, doğal görünümü nedeniyle, destek olarak bambuların seçilmesi daha uygun olacaktır.

Solmuş yaprakların toplanması: Bu işlem, yastıklardaki çiçeklenme süresinin uzamasını sağlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com