Bitkilendirme ve çevre

Bitkilendirme yapılırken çevresel faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer bitkilerin boyu 2m.yi aşmıyorsa mülkiyet sınırlarıyla bitkilendirme arasında 50 cm.lik bir mesafe bırakılmalıdır. Eğer daha yüksek bir bitkilendirme söz konusu ise bu durumda bırakılacak mesafe en az 2 m olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, komşunuz kendi alanına taşan tüm bitki kısımlarını, masrafları size ait olmak üzere, budatma hakkına sahiptir. Kendi tarafına gelen tüm kökleri dahi kesme hakkına sahiptir.

 

Küçük püf noktaları ve tavsiyeler:

·    Bitkilerin ansiklopedik özelliklerini bilmiyorsanız, bahçenize koymak istediğiniz bitkiler hakkında bilgi edininiz. Onlar yıllar boyunca orada olacaklar ve önceden onlarla ilgili biraz da olsun bilgimiz olmalıdır.

·    Hoşunuza gidecek tasarlar düşlemekten kurmaktan kaçınmayın. Dergilerden yada gezdiğiniz bahçelerden esinlenebilirsiniz.

·    Büyük ve masraflı bitkiler için önemli kural: alanınızın ekolojik koşullarına uygunluğundan emin olmadığınız bitkileri kullanmayın.Bu büyük bitkiler (ağaç) için özel bir önem taşımaktadır.

·    Alanı büyütmek için, açık renk bitkileri bahçenin en dibine, koyu renklileri ise ön planlara yerleştirin.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com