Dekoratif duvarlar

Bu dekoratif duvarlar küçük yastıkların yükseltilmesinde yada aralarındaki küçük seviye farklarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Bu dekoratif duvarlar küçük yastıkların yükseltilmesinde yada aralarındaki küçük seviye farklarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Gerçek istinat duvarları kadar dayanıklı olmasalar da, iri taşlardan yada betondan temel hatılının olması gerekir.

 

 

Duvarların kaplanması

 

Duvarın yapıldığı malzemeye ve seçilen kaplama elemanına göre farklı stiller söz konusudur.Örneğin bir kuru taş duvar ne kadar doğal duruşlu ve kırsal bir görünüm yansıtıyorsa, tuğla bir duvar da o denli romantik bir görünüme sahip olabilir. Örneğin kesme taşlar ise klasik bir bahçenin ambiyansına, formal yapısına uygun olmalıdır.

Duvarlar betondan inşa edilip üzerleri sonradan bir çeşit kaplama materyali ile giydirilebilir. Eğer duvara özgünlük katılmak istenirse, doğal taş, kesme traverten, cephe tuğla kaplama da kullanılabilir.

Duvarın yapımı aşamasında, bitkilendirme cepleri oluşturacak alanları önceden belirlemeyi unutmamak gerekir. Özelliklede doğal ve romantik ambiyanslı bahçeler dizayn edilecekse, aralara kaya bahçeleri için uyumlu çok yıllık çiçek türleri yerleştirmek yerinde olacaktır (Alyssum, Campanula, Saponaria, gibi).

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com