Çalıların dikim budaması

Bitkinizi henüz satın aldığınızda ya da bir arkadaşınız onu size kibarca hediye ettiğinde, onu toprağa dikmeden önce, “dikim budamasına” tabi tutmanız gereklidir.

Bitkinizi henüz satın aldığınızda ya da bir arkadaşınız onu size kibarca hediye ettiğinde, onu toprağa dikmeden önce, “dikim budamasına” tabi tutmanız gereklidir. Bu işlem bitkinin hem toprak üstü hem de toprak altı kısımlarını içerir. Bitkinin toprak altı kısımlarında yapılan budama, hasta ya da yaralı köklerin kesilmesi ve çok uzun ve zayıf olanların kısaltılmasından ibarettir. Toprak üstü bitki kısmında ise, budama, 5 ya da 6 tane sağlıklı ve sağlam sürgün kalacak şekilde, tüm çarpık, ölü, hasta ve zayıf dalların kesilmesiyle gerçekleşir.

Bu sayede sürgünler de, kök sistemini dengeleyecek biçimde, uzunluklarının 1/3’ü kadar kısalmış olacaklardır.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com