Koniferlerin başlıca tür ve çeşitler

Konifer kelimesi ağaçların kozalak taşıdığını belirtir

Konifer kelimesi ağaçların kozalak taşıdığını belirtir. Rezeneli pek çok ağacın (çam, sedir, vb. gibi), kozalak şeklide meyveleri vardır. Bu nedenle bu grubu oluşturan bitkilere kozalaklılar denir.

Koniferler diğer odunsu türlerden, yapraklarının görünümüyle ayrılırlar. Koniferlerin yaprakları, genellikle, değişik uzunluklardaki, tek (Pinus) başına ya da gruplar halindeki (Abies, Picea), sivri ibrelerden; bazen de pullardan (Thuja, Chamaecyparis) oluşurlar.  Bazı istisnalar (Taxodium, Metasequoia, Larix, Ginkgo, gibi) dışında da, hepsi herdem yeşildir.

Basit ve çok kullanılan bir sınıflandırmayla,  koniferler, gelişimleri baz alınarak, iki ana gruba ayrılmışlardır.

 

 Detaylar için tıklayınız bitki bankası Koniferler

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com