Yapraklı ağaç tür ve çeşitler

Süs ağaçları genellikle pek fazla özen gerektirmez

Süs ağaçları genellikle pek fazla özen gerektirmez: bir kere dikildikten sonra, toprağın niteliğine ve aldıkları suyun miktarına göre, hızlı ya da yavaş bir biçimde gelişirler.

İçlerinden çok azı düzenli budama gerektirir: örneğin top akasyada olduğu gibi. Diğerleri için, “kişiliklerini” ortaya koyan doğal formlarının korunması ve ağacı çok sarsacak budamalar yerine, düzenli şekillendirmeler yapılması tercih edilir. Elbette ki, ölü ya da gerçekten şekli bozmakta olan sürgünler budanmalıdır.

Zamanında müdahale ederek gerekli bakım işlemlerini yapabilmek adına, olası yaprak biti, kırmızı örümcek ya da kırmızböceği atakları dikkatle takip edilmelidir.

Ağaçlar, ticari ortamlarda, vejetasyon dönemleri dışında (durgun olduğu dönemde), kasımdan marta kadar, saksıda olmanın yanı sıra, çıplak köklü ya da topraklı köklü olarak da satılırlar. Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere, donların, şiddetli yağmurların ve aşırı sıcakların yaşandığı dönemler dışında, hemen hemen tüm sene boyunca ağaç dikimi gerçekleştirilebilir.

 Detaylar için tıklayınız bitki bankası

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com