Zorlu Center Projesini Aktürk Yapı kazandı

Zengin, yarı açık alanlarla bildik alışveriş merkezlerinin yapısal ve sosyal normlarını kırmak ve özgün bir kent meydanı tarifi getirmek de projeyle amaçlananlar arasında.

Zorlu Yapı'nın hazırladığı teknik şartnameye göre yüklenici firma ihalesini, Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret AŞ kazandı.

Tabanlıoğlu Mimarlık AŞ - Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu tarafından tasarlanan proje Zengin yarı açık alanlarla bildik alışveriş merkezlerinin yapısal ve sosyal normlarını kırıyor ve özgün bir kent meydanı tarifi getiriyor. İstanbul’un kültürel hayatına önemli bir katkı koyması hedeflenen büyük ölçekli bir konser salonu, projenin önemli parçalarından birine dönüşüyor. 

2010 Avrupa Kültür Başkenti’ çalışmalarına yetiştirilmesi planlanan Zorlu Center projesinde sosyal ve kültürel çalışmalar ön plana çıkıyor. Proje, konferans salonları, konser salonu, müze ve kütüphane gibi sosyal ve kültürel yapıları kapsamasının yanı sıra otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansları ile Türkiye’de ilk kez beş değişik fonksiyonu içinde bulunduracak olan ‘karma kullanım’ özelliğiyle gayrimenkul sektöründe ‘yön veren’ olmaya da aday.  Yapımına zemin ıslahı ile başlanan projede, 2010 sonunda da sosyal ve kültürel merkez, alışveriş merkezi ve iş merkezi, 2011 yılında ise otel ve rezidans fonksiyonlarının tamamlanması planlanıyor 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com