Green Dot Ödülleri'nde Türk Tasarım Ekibinin Başarısı !

Türk tasarım ekibi, üç farklı dalda birden ödül kazandı. Volitan projesi, en çevreci ulaşım aracı dalında birinciliğe, Aqua - Trap (Su Kapanı) projesi, çevreci ürün grubunda ikinciliğe, Fire - Knight (Susuz Orman Yangını Söndürme Aracı) ise kavramsal dalda mansiyon ödülüne değer bulundu.

 

2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk defa düzenlenen ve en prestijli Uluslararası Çevreci Yarışması olması hedeflenen Green Dot Ödülleri açıklandı.


 

Türk tasarım ekibi, üç farklı dalda birden ödül kazandı. "Volitan" projesi, en çevreci ulaşım aracı dalında birinciliğe, Aqua - Trap (Su Kapanı) projesi, çevreci ürün grubunda ikinciliğe, Fire - Knight (Susuz Orman Yangını Söndürme Aracı) ise kavramsal dalda mansiyon ödülüne değer bulundu.

 

 

IDA 2007'de de iki dalda büyük ödülü alan Volitan, ODTÜ öğretim üyesi Dr. Hakan Gürsu başkanlığındaki DESIGNNOBIS ekibinin tasarımı. Dünyada büyük ilgi uyandıran Volitan Projesi, Green Dot Ödülleri'nde ulaşım dalında büyük ödüle layık bulundu.Green Dot Ödülleri'nde ilk defa sergilenen ve orman yangınlarını susuz söndürmeyi hedefleyen Fire - Knight'ın (Susuz Orman Yangını Söndürme Aracı) yükselen başarı grafiği de gelecek için ümit taşıyor.Yeni dikilen ağaçların sulama problemine pratik çözüm üreten Aqua - Trap (Su Kapanı) projesinin aldığı ikincilik ödülü de susuzlukla yüzleşen ülkemizin geleceği için alternatif bir çözüm olanağı sunuyor.

(arkitera)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com