Yeni Yılda Yanacağız!

2005 yılından bu yana kayıtlara geçen en sıcak yıl olacak.

Bilim adamları 2009’un kayıtlara geçen en sıcak yıllardan biri olabileceğini söyledi. İngiliz Meteoroloji Ofisi ve East Anglia Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalar, 2009’da ortalama küresel sıcaklığın 0.4 derece yükselebileceğini ortaya koydu. Eğer uzmanların tahminleri doğruysa 2009 yılı, 2008’den daha sıcak geçecek ve 2005 yılından bu yana kayıtlara geçen en sıcak yıl olacak.

Çalışmalar, dünyanın ısısını düşürme etkisine sahip olan Pasifik Okyanusu’ndaki La Nina akıntısına rağmen 2009’un şimdiye dek kayıtlara geçen en sıcak 5 yıl arasına girebileceğine işaret ediyor. Şu anda kayıtlarda olan en sıcak yıl ise 14.52 dereceyle 1998. 2001 ve 2007 yılları arasındaki ortalama sıcaklık ise 14.4 dereceydi. Meteoroloji Ofisi, 2009’dan sonra uzun dönemde dünyanın ısısının yükseleceğini ve yeni rekorlara ulaşılacağına da dikkat çekti.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com