Bir ağaç mı on oda dolusu klima mı?

Sağlıklı genç bir ağacın net soğutma etkisi, bir günde 20 saat çalışan on oda büyüklüğündeki klimaya eşit...


Sağlıklı genç bir ağacın net soğutma etkisi, bir günde 20 saat çalışan on oda büyüklüğündeki klimaya eşit.. Bir ağaç enerji harcamanızı %12 düşürebilir

 


AĞAÇ MI İYİ SOĞUTUR KLİMA MI?


“Sağlıklı genç bir ağacın net soğutma etkisi, bir günde 20 saat çalışan on oda büyüklüğündeki klimaya eşittir.”

 

OKSİJEN FABRİKASI


Bir hektar orman 15 ton karbon absorbe eder,10 ton oksijen üretir. Bu 45 kişinin bir yıllık oksijen ihtiyacı demektir.

Bugün evinizin güneş batımı tarafına bir ağaç dikerseniz beş yıl içinde enerji harcamanız %3 düşer, 15 yıl sonraki tasarrufunuz %12 olur.


AĞAÇLA ÇEVRİLİ GAYRİMENKULLER DAHA DEĞERLİDİR!


“Ağaçlar, %6 veya %7 ortalama ile evinizin piyasa değerine katkıda bulunabilir”

Sağlıklı olgun ağaçlar, mülkün değerine ortalama %10 katkı sağlar”

“Genellikle ağaç peyzajı, emlak değerini %20 artırabilir”


 

HAVALANDIRMA VE ISINMADA TASARRUF!


Konutların etrafındaki ağaçlar, havalandırma ihtiyacını %30’a kadar indirebilir ve ısınma için kullanılan enerjide %20 ile %50 arasında tasarruf sağlayabilir.

 

Ağaçlardan doğan gölge havalandırma maliyetlerinde her yıl (her yapı) 175,- USD tasarruf sağlayabilir. 60 milyon cadde ağacı, her ağaç için ortalama 525,- USD’lık değere sahiptir”

 

SAĞLIKLI İÇME SUYU, KORUNMUŞ TOPRAK


“Ağaç dikimi, iyileştirilmiş su kalitesini, daha az sızıntı ve erozyonu ifade eder. Bu toprak altı su arzının daha fazla artmasına imkân sağlar. Ağaçlık bölgeler, tortu ve kimyasalların derelere taşınmasını önlemeye yardım eder”

 

STRESİN İLACI


“Laboratuar araştırmalarında, ağaçlı iskânlar kan basıncı ve adale kasılmasındaki değişikliklerle belirtildiği gibi beş dakika içinde stresten kaynaklanan sorunları çözdü”

 

(ogm)


Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com