Küresel ısınmanın en çarpıcı fotoğrafı !

Bölgenin en büyük yüzer buz tabakası olan Humboldt buzulunun özellikle kuzey kısmının 2000 yılına oranla önemli ölçüde eridiği gözlemlendi...

 

 

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) yayımladığı, Grönland Adası’ndaki Humboldt buzulunun 2008 ve 2000 yıllarının ağustos aylarında uzaydan çekilen iki ayrı fotoğrafı, küresel ısınmanın Kuzey Kutbu’nu ne kadar ciddi boyutlarda etkilediğini çarpıcı biçimde gözler önüne seriyor.

 

kureselisinma1.JpegYIL 2000

kureselisinma2.JpegYIL 2008

90 kilometreye yaklaşan genişliğiyle bölgenin en büyük yüzer buz tabakası olan Humboldt buzulunun “Orta Seviye Çözümlemeli Görüntüleme Spektroradyometrisi” (MODIS) tarafından 2008 yılında çekilen fotoğrafında (soldaki), buzulun özellikle kuzey kısmının 2000 yılına oranla önemli ölçüde eridiği görülüyor.

 

(milliyet)

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com