Avrupa iklim paketini onayladı !

Avrupa Birliğinin sera gazı etkisi gösteren gaz salımlarının büyük ölçüde azaltılmasını için iklim değişikliğiyle mücadelede önemli taahhütler içeren paketini parlamento onayladı.

 

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği'nin iklim değişikliğiyle mücadelede önemli taahhütler içeren paketini onayladı. Paket, sera gazı etkisi gösteren gaz salımlarının büyük ölçüde azaltılmasını öngörüyor.

AB liderlerinin cuma günü Brüksel'de üzerinde anlaştıkları paket, Avrupa parlamenterlerinin büyük çoğunluğunun da onayını aldı. Parlamentodaki ana gruplar daha önce anlaşmayı desteklediklerini bildirdikleri için paketin parlamentodan kolay bir şekilde geçeceği bekleniyordu. Strasbourg'daki oylamada hem sosyalistler hem de muhafazakarlar paket lehinde oy kullandı.

AB liderler zirvesinde kabul edilen ve kanunen bağlayıcı bazı sınırlamalar getiren paket, AB'de 2020'lerde gaz salımlarının 1990'lardaki seviyeden yüzde 20 oranında azaltılmasını öngörüyor. Paket, ancak yoğun tartışmalar ve bazı ülkelere verilen tavizlerin sonunda kabul edilmişti.

Almanya ve İtalya gibi sanayileşmiş ülkelerle birliğin daha fakir doğu ülkelerine verilen tavizler çevre kuruluşlarının tepkisini çekti. Paket ayrıca AB'nin 2020'de enerji ihtiyacının yüzde 20'sinin rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir kaynaklardan sağlanmasını öngörüyor.

Paket, AB'yi iklim değişikliğiyle mücadele dünyada öncü hale getiriyor.

 

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com