Datça’da “Datça Hurması” Yaygınlaştırılıyor

Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü endemik bir bitki türü olan Datça Hurmasının yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıyor...

 

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde endemik bitkiler konusunda başlatılan çalışmalar yaygınlaştırılıyor.

 

Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü Datça Orman İşletme Şefliği sınırları içinde kalan Datça İlçesine bağlı Emecik Köyü yakınlarında 3 hektarlık alana Datça Hurması fidanı dikildi. 340 adet fidanın dikimi Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Gökçöl, Silvikültür Şube Müdürü İbrahim Acar ve Marmaris Orman İşletme Müdürü Enver Demirci’nin de bulunduğu katılımcılar tarafından yapıldı.

 

Marmaris Orman İşletme Müdürü Enver Demirci, endemik bir bitki türü olan Datça Hurmasının yaygınlaştırılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bu fidan dikimiyle Datça yarımadasında ilk kez bir Datça Hurması mesceresi oluşturuldu. Bu mescere ileriki yıllarda Datça Hurması ormanı olacak. İşletme Müdürlüğümüz olarak Datça Hurması fidan üretimine hız verdik. Kendi bahçelerine dikmek isteyen vatandaşlarımız Datça Hurması fidanlarını İşletme Müdürlüğümüzden ücretsiz olarak alabilirler” dedi.

 

 

(ogm)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com