Dünyanın en temiz ülkesi İsveç

Birleşmiş Milletler iklim değişikliği performans göstergesine göre Suudi Arabistan en kirli ülke olurken, Türkiye 57 ülke arasında 36 ncı sırada.

 

 

Birleşmiş Milletler iklim değişikliği performans göstergesine göre Suudi Arabistan en kirli ülke olurken, Türkiye 57 ülke arasında 36'ncı sırada. İsveç ise dünyanın en temiz ülkesi ünvanına sahip oldu.

 


Birleşmiş Milletler İklim Konferansı Polonya'da yapıldı. Konferans raporunda, iklim değişikliğinin sorumlusu olan ve karbondioksit salınımının yüzde 90'ından fazlasına neden 57 ülke yer aldı.

Ülkeler, listede gaz salınımının azaltılması için harcadıkları çabaya göre sıralandı.

Buna göre, ilk üç sıra boş kaldı. Dördüncü sıraya yerleşen İsveç ise dünyada bu konuda en çok çaba sarf eden ülke oldu.

Listenin son on sırasında, Yunanistan, Malezya, Kıbrıs Rum Kesimi, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Suudi Arabistan gibi ülkeler var.

Türkiye ise, Güney Afrika ve Tayland'ın ardından 36'ncı sırada yer aldı.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com