Bitlis de ormanlara kuş yuvası asılıyor…

450 adet kuş yuvası ormanlarda muhtelif yerlere asıldı

 Bitlis Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman zararlarıyla mücadele kapsamında 450 adet kuş yuvası ormanlarda muhtelif yerlere asıldı

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürlüğü, bölgeye bağlı 13 ili kapsayacak şekilde orman zararlılarına karşı daha önce çalışmalar başlatmıştı. Bu çerçevede Bitlis Orman İşletme Müdürlüğü,ormanlık alanlarda zarar yaptığı tespit edilen ormanlara kuş yuvaları asarak mücadele çalışmalarını başlatmıştır.

Bu konuda açıklama yapan Bitlis İşletme Müdürü M.Şakir Güneri, kuş popülasyonunu arttırarak, böcek ve kene zararlılarıyla mücadele etmek ve ormana yapılan zararı en az düzeye indirmek amacıyla bölgelerinde ormanlık alanlara kuş yuvaları astıklarını ve bu yönde çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com