Kyoto'nun geleceği Poznan'da tartışılacak !

İklim değişikliği ile küresel mücadele kapsamında en önemli BM anlaşması olan İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi nin 14. Taraflar Konferansı ile sözleşmenin uygulanmasına yönelik Kyoto Protokolü nün 4. Taraflar Toplantısı, 1-12 Aralık ta Polonya nın Poznan kentinde düzenlenecek.

 
İklim değişikliği ile küresel mücadele kapsamında en önemli BM anlaşması olan "İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi"nin 14'üncü Taraflar Konferansı ile sözleşmenin uygulanmasına yönelik "Kyoto Protokolü"nün 4. Taraflar Toplantısı, 1-12 Aralık'ta Polonya'nın Poznan kentinde düzenlenecek.
 
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 8 bin katılımcıyla yapılması beklenen Poznan Konferansı'nda, sözleşme ve Kyoto Protokolü'nün uygulanmasına yönelik konuların görüşüleceği toplantıların yanı sıra 2008-2012 yılları arasında geçerli olan Kyoto Protokolü'nün 2012 yılı sonunda uygulama döneminin bitmesinden sonra yürürlüğe girmesi öngörülen yeni uluslararası iklim değişikliği anlaşmasının, sözleşme ve protokol ekseninde devam eden müzakereleri yapılacak.

Poznan Konferansı, yeni anlaşmanın 2008 yılı içerisinde yapılan müzakerelerinde gelinen noktayı ortaya koyması ve Aralık 2009'da Kopenhag'da sonuçlandırılması hedeflenen müzakerelere yol gösterici olması bakımından uluslararası müzakerelerin önemli bir aşamasını oluşturuyor.

Poznan Konferansı'na Çevre ve Orman Bakanlığı başkanlığında, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Sanayi ve Ticaret, Ulaştırma, Sağlık, Maliye, Bayındırlık ve İskan Bakanlıkları ile TÜBİTAK yetkililerinden oluşan geniş bir heyetle iştirak edilecek.
 
(cnntürk)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com