Maketi bile heyecanlandırıyor

Avrupa’nın sayılı doğal yaşam alanlarından biri olarak planlanan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın maketi bile büyük ilgi görüyor.


Bu ay içinde açılması planlanan parkın Konak Vapur İskelesi’ne konulan üç boyutlu maketini her gün binlerce yolcu dikkatle inceliyor. Gönüllü gençler ise vatandaşlara proje hakkında bilgi veriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir önemli yatırımı daha tamamlanarak açılış aşamasına geldi. Sasalı’da kurulan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda fiziksel çalışmaların büyük bölümü bitti. Artık hayvanat bahçesi sakinleri özgürce yaşayacakları yeni yuvalarına taşınıyor. Filler, aslanlar, kaplanlar, pumalar derken Doğal Yaşam Parkı’nın nüfusu hızla arttı ve bu ay içinde yapılacak açılış için hazırlıklar büyük ölçüde tamamlandı.Büyükşehir Belediyesi bu önemli projeyi merak eden vatandaşlar için ise Konak İskelesi’nde özel bir bölüm açtı. Burada Doğal Yaşam Parkı’nın üç boyutlu maketi sergilenirken, gönüllü gençler de proje hakkındaki detaylı bilgileri vatandaşlara anlatıyor. Her gün binlerce yolcu İzmir’e büyük canlılık kazandıracak bu projeyi inceliyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi’nin gönüllü gençleri ise tüm yolcuların sorularını teker teker yanıtlıyor. Türkiye’nin en büyüğü olacak İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın maketinin bile bu kadar ilgi çekmesi, parkın açıldıktan ne kadar yoğun günler yaşayacağının da bir işareti olarak değerlendiriliyor.
Tropik merkez hazırlanıyor…

Bu arada İzmir Büyükşehir Belediyesi, Doğal Yaşam Parkı’ndaki çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarını tüm hızıyla sürüyor. Hayvanların da taşınmaya başlandığı parkta son olarak, İzmirlilerin ilgi odağı olacağı tahmin edilen tropik merkezin bitkilendirilmesi yapılıyor.Sıcaklığın ve nemin sürekli kontrol altında tutulacağı merkezde; tropikal bitkiler, sarmaşık türleri, orkideler, palmiye türleri, bambu ve yukkalarla timsah ve diğer sürüngenler ile kaplumbağa, papağan, balık ve çeşitli kuş türlerine uygun yaşam alanları oluşturuluyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com