AB, küresel ısınma hedeflerinde 'ısrarlı' !

Avrupa Birliği iklim değişikliğiyle mücadelede belirlediği hedeflerinde ısrarcı olacak...

 

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, bazı ülkelerin itirazlarına karşın Avrupa Birliği'nin iklim değişikliğiyle mücadelede belirlediği hedeflerinde ısrarcı olacağını söyledi.

 

Brüksel'de devam eden Avrupa Birliği liderler zirvesinde açıklamalar yapan Sarkozy, bazı ülkelerin hedeflerle ilgili kaygılarına "çözümler" getireceklerini belirtti.

Bazı ülkeler ekonomik yavaşlamayı gerekçe göstererek, Avrupa Birliği çapında sera gazları salımını azaltma hedefine yönelik anlaşmayı engelleme tehdidinde bulunmuştu.

Küresel ısınma konusundaki bu ayrışma, birlik üyelerinin bankacılık krizine ilişkin ortak yaklaşımına tezat oluşturuyor.

Mali kriz sonrası Polonya ve İtalya gibi ülkeler, sanayi sektörünün zora gireceği gerekçesiyle karbon salımı hedeflerine uyamayacaklarını açıkladılar.

Ülkesi Avrupa Birliği dönem başkanı olan Sarkozy, "İklim değişikliği paketi bizim için çok önemli. Mali krizi gerekçe göstererek bu paketten vazgeçemeyiz" dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso da, "İklim değişikliğiyle savaşta yılgınlığa düşmeyeceğiz" dedi.

Avrupa Birliği ülkeleri, 2020'ye kadar sera etkisi yapan gazların salımının 1990'a göre yüzde 20 oranında azaltılması konusunda uzlaşmıştı.

Bu anlaşma kapsamında AB sınırları içinde tüketilecek enerjinin yüzde 20'sinin yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesi benimsenmişti.

(bbc)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com