77 kilogram ağırlığında bal kabağı yetiştirildi.

Demir, tohumları kendisine ait patates tarlasının kenarına ektiğini bildirdi.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 77 kilogram ağırlığında bal kabağı yetiştirildi.

Tepecik beldesinde çiftçilik yapan Ahmet Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarlasına ektiği dört bal kabağından birinin 77 kilogram ağırlığa ulaştığını söyledi.

Bir lokantada yemek yerken vitrindeki kabağın renginin ilgisini çektiğini ve bundan 4 tohum istediğini belirten Demir, bu tohumları kendisine ait patates tarlasının kenarına ektiğini bildirdi.

Demir, suladıkça kabakların büyüdüğünü ve 77 kiloya ulaşanı çalınabileceği endişesiyle koparıp evine getirdiğini ifade ederek, tarlada bıraksa daha da büyüyeceğini düşündüğünü kaydetti.

Diğer üç kabağın yaklaşık 30'ar kiloluk ağırlığa ulaştığını dile getiren Demir, kabakları lokantalara satmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.

Tavşanlı Ziraat Odası'nda görevli ziraat mühendisi Ertuğrul Gürleyen de bu kabak türünün tohumlarının ülkede çiftçiler tarafından yaygın olarak tercih edildiğini belirterek, buna karşın bu tür tohumdan ağırlığı 80 kiloya yaklaşan bal kabağı üretilmesini olağan dışı olarak nitelendirdi.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com