Dünyanın en büyük çiçeği Titan Arum şaşırtıyor

Henüz taç yaprakları açılmayan Titan Arum, bu haliyle şimdiden 169 santimetre uzunluğunda...

 

Belçika Ulusal Botanik Bahçesi'nde bulunan ve çok nadir olarak açan dünyanın en büyük çiçeği Titan Arum namı diğer 'Herkül', devasa boyutu ile görenleri şaşkınlığa düşürüyor.

Henüz taç yaprakları açılmayan Titan Arum, bu haliyle şimdiden 169 santimetre uzunluğunda... Her saat de 1 santimetre büyümeye devam ediyor.

Çok kısa süreliğine taç yapraklarını açacak olan Titan Arum, bunu gerçekleştirdikten kısa süre sonra da ölüyor.

Orijinal olarak Endonezya'da bulunan Sumatra bölgesinde yetişen çiçek, 2 metreye kadar büyüyebiliyor ve ağırlığı maksimuma ulaştığında 19 kilogramı buluyor.

Taç yaprakları açıldığında etraftaki polen taşıyıcı böcekleri kendine çeken bir koku salgılayan Titan Arum, insanlar tarafından çok kötü kokulu olarak algılanıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com