Adaptasyon

Ülkemizde 2002 yılında gösterilen filmi kaçıranlar mutlaka izlemeli...

Orkide Hırsızı

Yönetmen Spike Jonze ve senarist Charlie Kaufman’ın yeni filmi olan Tersyüz’ün (Filmin orjnal adı Adaptation. Filmin orijinal adı “Adaptasyon” daha uygunmuş!) hikâyesini, bir senaristin çok değer verdiği bir kitabı, senaryolaştırmakta çektiği güçlük oluşturuyor. Başroldeki oyuncu Nicholas Cage’in canlandırdığı karakter ise Charlie Kaufman’ın ta kendisi.

Kaufman, konusunu gerçek hayattan alan bir romanı senaryolaştırmak için görevlendirilmiştir. Roman, Florida’da yaşayan ve takıntılı bir şekilde olağanüstü derecede pahalı değişik orkide türleri yetiştirip bunların koleksiyonunu yapan ilginç bir Güneyli’yi (“orkide hırsızı" diye anılan John Laroche'u)  anlatmaktadır. Kitabın yazarı Susan Orlean’in takıntısı ise hayatta böylesi takıntılara sahip olmaktır. Kaufman’ın takıntısı ise bu kitabın en doğru şekilde senaryolaştırılması olacaktır.
Film: Adaptation (Tersyüz)

Yönetmen: Spike Jonze
Senaryo: Charlie Kaufmann, The Orchid Thief” kitabından Susan Orlean
Oyuncular: Nicholas Cage, Meryll Streep, Chris Cooper

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com