Beşiktaş güncelleniyor…

Yeni proje ile Beşiktaş Meydanı tümüyle trafikten arınacak. Nihayet !

Beşiktaş boğazla buluşacak…

Beşiktaş Meydanı Düzenleme Projesi hayata geçiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beşiktaş Belediyesi'nin birlikte 5 yıldır üzerinde çalışmaları yaptığı proje Anıtlar Kurulundan izin aldı. Tüm meydanı trafikten arındıracak yeni proje ihale aşamasında. İskeleden ile eski Tansaş’ı kapsayan yeni meydan önümüzdeki yıl tamamlanacak. Trafik yer altına indirilirken, Barbaros Meydanı'nda bulunan  ile üst meydanda bulunan halk pazarı ve işyerleri, Tansaş kaldırıldı. Üst geçit ve otobüs durakları çok yakında kaldırılıyor.
Beşiktaş, Dolmabahçe Caddesi, Çırağan Caddesi, Barbaros Bulvarı ve Yıldız Caddesi arasında 20 Hektarlık analitik etüd ve 8 Hektarlık proje alanını kapsayan, önemli bir kavşak noktası olması sebebi ile yoğun araç ve yaya trafiğine sahip olan Beşiktaş Meydanı; yapılan proje ile bölgenin yaya ve araç trafiğini düzenleyen köklü bir ulaşım çözümü ile birlikte, kentsel tasarım projesi ile de, yaşanılır, sağlıklı bir çevre oluşturulması hedefliyor.  Akan Mimarlık'ın projelendirildiği meydan, Beşiktaş'ı tümüyle Boğaz'a kavuşturuyor.  

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com