Dünyanın ünlü genişletilmiş kili… HYDROTON®

Hydoton dekorasyon için kullanımının yanı sıra çoğunlukla hidrokültür/hidroponik sistemlerde kullanılır.

Dünyanın ünlü genişletilmiş kili… HYDROTON®  

Hydroton genişletilmiş kil taneleri. Kil taneleri, dünya çapında popüler hidroponik üretimin araçlarıdır.

Yenilenebilir ve bol bir kaynaktan (kil) hazırlanmış hydroton, çevresel olarak dayanıklı bir araç olarak görülmektedir. Kil, tane şeklinde hazırlanır ve devirli fırınlarda 1200 °C’de ısıtılıyor. Bu yüzden, kil patlamış mısır gibi genişler ve delikli bir hale gelir.

Hydoton taneleri ağırlık olarak hafiftir, sıkışmazlar ve tamamen tekrar kullanılabilirler. Taneler kullanımdan sonra temizlenip sterilize edilebilir. Ayrıca bu taneler hareketsiz, pH nötrlerdir ve herhangi bir besin maddesi içermezler. Taneler serbestçe kururlar ve fazla su tutmazlar; bunun sonucunda da kök çevresinde iyi bir oksijen seviyesi sağlarlar ve bu yüzden taneler taşkın ve kanal sistemlerinde kullanım için çok uygundurlar. Taneler, ayrıca gül yetiştiriciliğinde de geniş çaplı kullanılıyor.

Hydoton normal bitki-toprak için bir yedek olabilir ve dekorasyon için kullanımının yanı sıra çoğunlukla hidrokültür/hidroponik sistemlerde kullanılır.

Avantajları…    

Normal toprakla karşılaştırıldığında, Hydoton bir çok fayda sağlar. Madde tamemen temiz olmakla beraber kokusuz ve ideal yuvarlak biçimlidir. İyi kök havalandırması sağlar. Çürümeyi önler. Asit fazlalığını önler. Toprak zararlılarını önler. Yüksek su tutma özellikli ve bitki büyümesini hızlandıran dengeli kılcal etkili kilden yapılmıştır.

Hydoton Agropmart tarafından bitki üreticilerinin kullanımına sunulmaktadır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com