Campeon Infineon , peyzaj proje !

Peyzaj tasarımında insanların birbirleri ve doğa ile etkileşim içinde olması esas alınmış...

 

Peyzaj tasarımı Rainer Schmidt Landscape Architects tarafından yapılan Campeon Infineon Merkez Ofisi, Almanya'nın Neubiberg bölgesinde yer alıyor.


Campeon Infineon Merkez Ofisi

Peyzaj Tasarımı:
Rainer Schmidt Landscape Architects
Toplam Alan: 62 hektar
Proje Tarihi: 2006“Campus” ve “Infineon” kelimelerinin birleşimi ile ortaya çıkan Campeon, üniversitenin gücü ve yaratıcılığını simgeleyen bir ofis alanıdır. Yaklaşık 15.000 m2 dahili kullanım alanı olan, 62 hektarlık açık alana adeta bir zar gibi atılmış yapıların açık alanları da adı gibi yaratıcı olmalıydı. U seklindeki göletle sınırlanan ana akslara takılarak bağlayıcı servisler veren, içinde motorlu taşıt istenmediği için otoparkların yer altına alındığı ayrıca, bütün açık otoparkların da yapılardan görünmeyecek ya da sesleri duyulmayacak şekilde yerleştirilmiştir.

Birbirinden farklı 6 modülün bir araya gelmesi ile oluşmuş alanın en önemli özelliği, içerisinde bulundurduğu alışveriş merkezi ve kafelerin yerel halka ve ziyaretçileri açık olması; yani herkesin açık alan dahil her yeri özgürce kullanabilmesi. Genişletilmiş bağlantısının Unterhachinger Sport Park’a bağlanarak, park ziyaretçilerini de buraya çekmek, kullanım ve sürdürme planın bir parçasıdır. Buradaki amaç ise alanı aktif kullanarak peyzajı korumak ve uzun yıllar sürdürmek.

 

(arkitera)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com