5 bin çiçeği var !

Şanlıurfa'da yaşayan 77 yaşındaki Ali Akkoç'un evi, turistlerin ilgisini çekiyor

 

77 yaşındaki Ali Akkoç, bahçeli ve 2 katlı evinin her bölümüne diktiği çiçeklerle yaşıyor. Çocukları il dışında çalışan Akkoç, yalnızlığını evde yetiştirdiği farklı türlerdeki yaklaşık 5 bin adet çiçekle konuşarak gideriyor.

Rengarenk çiçekler içerisinde, onlarla birlikte zaman geçiren çiçek meraklısı Ali Akkoç'un evi yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Çiçeklerle hatıra fotoğrafı çektiren turistler kadar, çiçeklerle kaplı evi görenler de şaşkınlığını gizleyemiyor.

10 yıldır çiçek yetiştiren ve günün her anını çiçeklerle konuşarak geçirdiğini söyleyen Ali Akkoç, "Ben İzmir, Alanya ve Mersin'de 50 yıl gurbet hayatı yaşadım. Bu çiçeklere küçükten merakım vardı. 10 yıldan beridir diğer işleri bıraktım ve günümü çiçeklerle geçiriyorum" dedi.

Yarım metre genişliğindeki saksıya 110 adet çiçek dikerek bir ilki gerçekleştirdiğini kaydeden Akkoç, "Bu yıl düşündüm, bir rekor kırayım dedim ve yarım metre genişliğindeki saksının içine 110 tane çiçek diktim. En aşağı 15 çiçek çeşidi ile en az 5 bin çiçeğim var.

Benim işim sabah akşam çiçeklerime bakmaktır. Sabah namazında kalkıyorum, gece saat 6'ya kadar çiçeklerimi suluyorum. Çok zor oluyor, gerçekten 5 bin tane çiçeği tek tek sulamak hiç kolay değil" diye konuştu.

Çiçeklerle sabahtan akşama kadar konuştuğunu ifade eden çiçek meraklısı Akkoç, "Çiçek zevktir. Allah'ın verdiği dil, neşedir. Ben 24 saat hizmet ediyorum ama hiç yorulmuyorum.

Hava sıcak olduğu için 5 bin çiçeğe günde 2 defadan fazla su veriyorum. Yemeğimi bile doğru dürüst yemiyorum. Aceleyle yemekten kalkıp yine çiçeklerimin yanına gidiyorum" şeklinde konuştu.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com