Nuh'un Gemisine üye oldunuz mu?

Türkiye nin biyolojik çeşitlilik veritabanı

Dünya Bankası'nca desteklenen Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Çevre ve Orman  Bakanlığı birimlerince yürütülen Biyolojik Çeşitlilik ve Doğal Hayatı Koruma Projesi(GEF2) kapsamında orman Harita ve Fotogrametri Müdürlüğünde konuşlandırılan Biyolojikçeşitlilik İzleme Birimi tarafından gerçekleştirilen Nuhun Gemisi Biyolojik Çeşitlilik veri tabanı ile ilgili bir toplantı yapıldı.

Söz konusu toplantıda,  projenin  Eylül-2008 itibari ile tamamlanacak olması nedeniyle veritabanının proje sonrası sürdürülebilirliği tartışılarak, Genel Müdürlüğümüzü ilgilendiren konularda bugüne kadar yapılanlar ve proje sonrasında yapılması gerekenler ele alındı. Veritabanına öncelikle Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz personelince gerekli ilginin gösterilmesi, üye olunması, veri temininin önemli olduğu vurgulandı.

Bu doğrultuda;

www.nuhungemisi.gov.tr adresinden erişebileceğiniz Nuhun Gemisi Biyolojik çeşitlilik veritabanına Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzün ilgili bütün personelini üye olmaya ve katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Sizde Doğa Korumada aktif bir rol alarak, yaptığınız gözlemleri diğer gruplarla paylaşarak türlerin ve alanların korunmasında yardımcı olabilir ve çalışmalarınızda bu veri tabanındaki biyolojik çeşitlilik verilerini kullanabilirsiniz.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com