Coğrafi Bilgi Sistemleri Konferansı…

Proje Yöneticileri, CBS Uzmanları, CBS eğitimcileri, uygulama geliştiricileri ve karar vericileri katılacak...

Coğrafi Bilgi Sistemleri Konferansı…

 

28. Uluslararası ESRI Kullanıcılar Konferansı 04/08–08–2008 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri San Diego/California kentinde gerçekleştirilecek. Konferansa, Orman Genel Müdürlüğünden Orman İdaresi ve Planlama Dairesi Başkanı Mustafa YURDAER, Orman Harita ve Fotogrametri Müdürü Cemil ÜN, Gediz Metin KOCAELİ (Başmühendis), Selda TAŞ (Başmühendis), Osman KARAELMAS (Mühendis), Sibel CENGİZ (Mühendis) ve Umut ADIGÜZEL (Mühendis) katılacak.

 

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) teknolojisi kullanılarak Orman Bilgi Sistemini oluşturma kapsamında çalışmalarını sürdürmekte olup, ormancılığa ait temel veriler, Aralık 2007/Mayıs 2008 tarihleri arasında merkez ve taşrada görevli personel vasıtasıyla sayısal ortama aktarılmış, merkezde, gelen verilerin uyum ve entegrasyonu sağlanarak ArcSDE ve Oracle veri tabanına atılmış ve verilerin web ortamında sunumu için ArcGIS Server üzerinden yayın yapan bir uygulama geliştirilmişti.

Yapılan tüm bu çalışmaların ilerletilmesi, en son yeniliklerin ve uluslararası gelişmelerin takip edilmesi, farklı ülkelerin bu konudaki çalışmalarının görülmesi ve ilgili uzmanlardan teknik destek alınması için 120’den fazla ülkenin Proje Yöneticilerinin, CBS Uzmanlarının, CBS eğitimcilerinin, uygulama geliştiricilerin ve karar vericilerin katılımıyla gerçekleştiricek. Ayrıca konferans kapsamında düzenlenen yarışmalardan; harita galerisi yarışmasına, en iyi kartoğrafik tasarım kategorisinde Orman Amenajman Meşcere Haritası ile, poster kategorisinde Orman Bilgi Sistemi ile, uygulama yazılımı geliştirme yarışmasına, Arc SDE üzerinde geliştirilen ORBİS Web Uygulama Yazılımı ile katılım planlanlanıyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com