“ARCHIPRIX-Türkiye 2008” ,yarışma ...

Mimarlık öğrencileri bitirme projeleri ulusal yarışması 13.kez düzenleniyor.

“MİMAR ADAYLARI İŞ BAŞINA!”

ARCHIPRIX- TÜRKİYE 2008 YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen “ARCHIPRIX-Türkiye 2008”e başvurular başladı.

Genç mimar adaylarının yarışacağı “ARCHIPRIX-Türkiye” bu yıl 13. kez düzenleniyor.

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması, bugüne kadar 26 üniversiteden 700 öğrenciyi biraraya getirdi. ARCHIPRIX Yarışması’nın bir diğer özelliği ise 1996’dan bugüne kadar ödül alan 101 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

ARCHIPRIX Yarışması, Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli’nin kuruculuğunda, bu yıl Türkiye’de 13. kez gerçekleştirilecek.

ARCHIPRIX-Türkiye Grubu yönetiminde, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı’nca, Çimsa ana sponsorluğunda düzenlenen ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması’na, 11 Ağustos 2008, saat 17.00’ye kadar proje teslim edilebilecek. 2007–2008 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme ödevleri ile katılınabilen yarışma için başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan veya
www.archiprixturkiye.com adresinden elde edilebiliyor.

Stuttgard Üniversitesi'nde mimarlık eğitimini tamamlayan ve en son Galatasaray Spor Kulübü'nün Seyrantepe'de yapılması gündemde olan stadyum projesi ile adından söz ettiren Mete Arat, Fransa’nın en önemli mimarlık okullarından Paris’teki Ecole Speciale d'Architecture’ın dekanı olan ve bürosunda da birçok ödüllü projeye imza atan Odile Decq, 1999 yılı Archiprix 1.si ve 2004 yılında Ağa Khan Mimarlık Ödülü’nü alan "B2 Evi" nin proje mimarı Eylem Erdinç, Archiprix Türkiye grubu adına YEM Yönetim kurulu başkanı Doğan Hasol ve Türkiye’nin başarılı mimarlarından Haydar Karabey’den oluşan ARCHIPRIX– Türkiye 2008 seçici kurulunda, Sinan Omacan ve Ertuğ Uçar yedek üye olarak yer alıyor.

ARCHIPRIX – Türkiye 2008’in biraraya getirdiği genç yetenekli mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında, İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde alacaklar. Ayrıca yarışmaya katılan mimarların projeleri biraraya getirilerek oluşturulan yarışma kataloğu da Yapı Yayın tarafından hazırlanarak yine Aralık ayında ilgililerin beğenisine sunulacak.

Archiprix 2008 Akademik Yılı Ödülleri

1. Ödül    "Çimsa Beyaz Çimento Ödülü" 2.500.YTL +
               "Allplan BIM 2008 Mimari Yazılımı ve Eğitimi"

2.Ödül     2.000.YTL +
               "Allplan BIM 2008 Mimari Yazılımı ve Eğitimi"

3.Ödül    1.500.YTL +
              "Allplan BIM 2008 Mimari Yazılımı ve Eğitimi"

Mansiyon 1.250YTL (Her Biri)

İletişim

Elif Ataker | Eda Pancaroğlu

Yapı-Endüstri Merkezi
Fulya Mah.Yeşilçimen Sok.
No:4/430 (Polat Kulesi Yanı)
34394 Fulya/İstanbul

Telefon : +90 212 266 70 70
 
Faks : +90 212 266 70 10

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com