Orman yangınları su,iklim ve gıda güvenliğini de etkiliyor !

Türkiye de orman yangınlarının yüzde 94 ü insan kaynaklı...

 

 

Yaz mevsimiyle birlikte birçok bölgede çıkan orman yangınlarının, sadece yeşil örtüye zarar vermediği, su, iklim ve gıda güvenliğini de tehlikeye soktuğu bildirildi. Doğal Hayatı Koruma Vakfı Türkiye ''WWF-Türkiye'' Basın ve Yayın Koordinatörü Deniz Şililer Tapan, yüzyılın en büyük tehdidi olan küresel iklim değişikliği ve kuraklığın Türkiye için de ciddi bir sıkıntı oluşturduğunu, buna rağmen ülkenin kurtarıcısı konumundaki ormanlara gereken önemin verilmediğini, Türkiye'de orman yangınlarının yüzde 94'ünün insan kaynaklı çıktığını söyledi. (aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com