Predatorlerin üretimi yaygınlaşacak !

Predatorlerin üretimi ile laboratuarlarının fiziki mekanları hakkında Artvin OZM Şube Müdürü Yaşar AKSU tarafından bilgiler verildi.

Adana, Antalya ve Mersin Bölge Müdürlüğü teknik elemanlarına, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü laboratuarında üretilen Thanasimus formicarius, Rhizophagus dispar, Rhizophagus depressus adlı predatorlerin  üretimi hakkında eğitim  verildi.

 

Bölge Müdürlüğü laboratuarlarında  üretilen predatorlerin üretimi konusunda bilgilerini artırmak  Adana, Antalya ve Mersin Bölge Müdürlüklerinde kurulacak olan laboratuarlar için malzemeleri belirlemek üzere, Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden OZM Şube Müdürü Yusuf BAYIR ile Ziraat Teknikeri Haydar BÜYÜKGÜRSES, Antalya Orman Bölge Müdürlüğünden OZM Şube Müdürü Mükremin UÇARCI, Elmalı işletme Müdürü Salih ÇOBAN ile Tekke Orman İşletme Şefi Şükrü AKKAYA, Adana Orman Bölge Müdürlüğünden OZM Şube Müdürü Ali Osman KARAYAZICI ile Pozantı Orman İşletme Şefi Haşim KABACIĞ’ın katıldığı eğitim, Artvin, Ardanuç ve Şavşat İşletme Müdürlüklerinde bulunan laboratuarlarda yapıldı.

 

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Orman Bölge Müdürü A.Köksal COŞKUN yaptığı konuşmasında “Artvin ormanları için zararlı böcekler büyük tehdit oluşturmaktadır. Böceğin ormana verdiği zarar yangının 5 katıdır. Bu yüzden Artvin’in önceliği böcekle mücadeledir. Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürümüz Yaşar AKSU’ nun kendisini bu konuda yetiştirmiş olması Bölge Müdürlüğümüz adına büyük bir şanstır. Böcekle mücadele konusunda sizlere de faydalı olmak bizleri mutlu edecektir.” dedi.

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com