AB ye uyum için Fransa gezisi !

Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü genel müdürlüğü yerinde incelemelerde bulunmak üzere Fransaya bir heyet gönderdi.

AB ye uyum için Fransa gezisi !

Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü genel  müdürlüğü yerinde incelemelerde bulunmak üzere Fransaya bir heyet gönderdi.

Avrupa Birliğine katılım öncesi uyum çalışmaları “Türkiye’de Tohumculuk Sektörünün Geliştirilmesi ve Avrupa Birliğine Uyum Projesi” kapsamında ülkemizde de uygulanmakta olan “Orman Yetiştirme Materyallerinin Ticareti Yönetmeliği”nin Fransa’daki uygulamalarını yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere heyet oluşturuldu. Heyette Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolu Genel Müdürü Hanifi Avcı, Fidanlık ve Tohum İşleri Dairesi Başkanı Yunus Şeker, Tohum ve Ağaç Islahı Şube Müdürü Hümeyra Turan ve Koruma Kontrol Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü Hülya Akyüz yeraldı. Meşe tohum meşçeresi gezilip tohum meşçerelerinin seçimi, bakımı ve tohum toplama çalışmalarının aşamaları hakkında bilgiler toplandı.

Dünya çapında tohum üretimi ve ticareti yapan VILMORIN şirketinin Le Mans ilinde bulunan fabrikası gezilerek orman ağacı tohumlarının üretilmesi, saklanma, laboratuarda test edilmesi ve pazarlanma aşamaları gözlemlendi.
Heyet Angers kentinde devlete sözleşmeli orman ağacı fidanı üretimi yapan özel bir fidanlık gezdi.
Paris’te “Orman Yetiştirme Materyallerinin Ticareti Yönetmeliği”nin Fransa’da uygulanması hakkında detaylı bilgi alınmış olup Kuzey Avrupa ülkeleri ile Almanya ve İspanya’daki uygulamalar hakkında özet bilgiler aldı.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com