Gezerken havalandıracak

Yeni ve ekonomik. Küçük çim alanlarda çok pratik...

Çimde havalandırma işlemi genellikle ihmal edilen bakım işlemlerinden biridir. Oysa ki sağlıklı çim alanların sürdürülebilirliği için önemli bir işlemdir.

Zamanla yağmur, sulama, ayakla basılma, vb. sebeblerle başta killi topraklar olmak üzere tüm topraklar iyice sıkışmakta ve kökler yaşamları için gerekli olan havayı bulmakta zorlanmaktadırlar. Bu durumun iyileştirilmesi için çim örtüde delikler açılmalıdır. Bu delikler birbirine yakın açılmalıdır.

Tercihen sonbaharda yapılan bu işlemden sonra, yarım santimetre kalınlığında bir kum ya da turba tabakası yayılmalı ve delikleri dolduracak şekilde süpürülmelidir. Bu sayede küçük dikey hava bacaları oluşturulmuş olacak ve su ile hava rahatlıkla derinlere girebilecektir.

Örneğin çatallı-belin dişleri toprağa batırılarak yapılabilir. Bu işlem için üretilmiş özel aletler de mevcuttur. Fotoğrafını gördüğünüz aparat tamamı ile çim havalandırma işlemine dönük, pratik tasarlanmış, işlevli bir ürün.Endüstriyel değil, ancak küçük alanlarda, butik villa bahçelerinde çok işlevli olacak…

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com