Dünya ısınıyor bahçem değişiyor !...

Az sulanan bir bahçe oluşturmanın pratik önerilerini içeriyor.

Dünya Isınıyor Bahçem Değişiyor !...

Ne yazık ki güzelim dünyamız, tehlikeli boyutlara ulaşan küresel iklim kriziyle karşı karşıya. Tüm insanlığı ilgilendiren ve tasalandıran durumun tek sorumlusu ise bizleriz. Her yaz giderek daha kurak ve sıcak geçiyor. Bu, güzel günlerin sonu mu? Elbette hayır. Kötü gidişi durdurmak, geriye çevirmek ve gelecek kuşaklara yaşanır bir dünya bırakmak yine bize, biz insanlara düşüyor. Bunun koşulu ise hava kirliliğiyle başlayan ve su tüketimiyle devam eden bir dizi önlem almak. İnsanlık görevimizi kısmen de olsa böylece yerine getirmiş oluruz. Ben tek başıma ne yapabilirim, dünyayı nasıl kurtarabilirim demeyin
Unutmayın! Önce kendi kapınızın önü.

Size bu kitapta, doğadan esinlenerek, az sulanan bir bahçe oluşturmanın pratik önerilerini sunduk. Yanı başımızda yetişen kendi başının çaresine bakan öylesine zengin bitki çeşitleri var ki... Çöllerden gelmiş kaktüsler, az suyla yetinen sükülent bitkiler, sulayınca ölen lavantalar, adaçayları... Bahçemizi süsleyen ve eşsiz gölgeleriyle kurak iklim ağaçları...


Doğa bizim düşündüğümüzden çok daha bilge. Gelecek kuşakların sağlık ve mutluluğunu ancak onu örnek alarak sağlayabiliriz.

 

 

Dünya Isınıyor Bahçem Değişiyor !...

Tür / Cins: : PEYZAJ MİMARLIĞI / BİTKİ DÜNYASI

Yazar: GÜLNAR ONAY

Baskı Tarihi: 01.01.2008

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com