Ünlü çevre analisti Brown İstanbul da !

TEMA Vakfının davetlisi olarak İstanbula geldi.

Ünlü çevre analisti Brown İstanbul'da

Ünlü çevre analisti Lester R. Brown, TEMA Vakfının davetlisi olarak İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yapan Brown, ikinci kez İstanbul'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

TEMA Vakfının, insanlığa çok yararlı çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Brown, küresel iklim değişikliğiyle artık tüm dünyada büyük bir seferberliğin içinde olunduğunu kaydetti.

Dünya petrol üretimindeki azalmanın önemine işaret eden Brown, ''Türkiye, jeotermal, güneş ve özellikle rüzgar açısından çok zengin bir ülke. Güneş enerjisi kullanımı alanında Türkiye lider ülkedir, ama jeotermal ve rüzgar enerjisini yeterince kullanamıyorsunuz'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Siz kitabınızda, 'en fazla 2 çocuk' diyorsunuz, Başbakanımız ise 'en az 3 çocuk' diyor, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine de Brown, ''Uzun vadeli baktığımız zaman yaşamını sürdürebilir aile, 2 çocuklu ailelerde görülüyor. Tek çocuklu aileler de nüfusun yaşlanmasına neden oluyor. Sayın Başbakan'ın görüşü kısa vadede belki bazı açılardan fayda sağlayabilir, ama uzun vadede değil'' diye konuştu.

İklim değişikliği, nüfus artışı ve çevresel etkenlerin ekosisteme verdiği zararları araştıran Brown, yarın TEMA Vakfınca düzenlenecek ''Uygarlığı Kurtarmak İçin Harekete Geçmek'' başlıklı konferansa katılacak.

Brown, kamuoyunun dikkatini enerji tasarrufu konusuna çekebilmek amacıyla 20 Haziran akşamı gerçekleştirilecek ışık kapatma eylemine de iştirak edecek.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com