Eco bahçeler için ipuçları

Gözenekli malzemeler, toprağa ulaşması için suya izin verir.

Eco bahçeler  için ipuçları

Bahçenizdeki bitki yataklarınızda kuru yaprak örtülerini uygulayın. Organik gübreleri tercih edin. Zehirli kimyasal ilaçlardan kaçının. İnorganik ürünleri çok zorunlu durumlarda kullanın. Damlamayla sulamayı tercih edin. Suyu etkin kullanmak ve korumak için damlama sulama sistemi kurun ve belli periyotlarda kontrol edin. Geçirgen yer döşemeleri kullanın. Bitkilerin diplerine çakıl uygulamalarını tercih edin. Suyun buharlaşmasını engellemek için. Veya ağaç kabuğu benzeri gözenekli malzemeleri kullanın. Betondan ve benzeri malzemelerden kaçının. Bahçe toprağınız sürekli nefes alsın. Gözenekli malzemeler, toprağa ulaşması için suya izin verir. Organik bir bahçe için çevresel boşluklar oluşturun.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com