20 Haziran da ışıklar 10 dakika kapatılacak !

Enerji verimliliğine dikkat çekmek ve enerjinin tasarruflu kullanılması için ışıklar kapatılacak...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, enerji verimliliğine dikkat çekmek ve enerjinin tasarruflu kullanılması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile 20 Haziran'da 10 dakika ışık kapatma çağrısı yapılacağını açıkladı.

"Mahmutpaşa Yayalaştırma ve Altyapı Yenileme Çalışmaları"nın hizmete açılmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, bir soru üzerine, 20 Haziran'da gerçekleştirilecek 10 dakikalık ışık kapatma eylemi hakkında bilgi verdi.
 
Dünyada enerji sıkıntısının gerçekten hissedilir duruma geldiğini belirten Topbaş, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Enerji Verimliliği (ENVER) projesi çerçevesinde, enerji tasarrufuna dikkat çekmek amacıyla 20 Haziran'da bir çağrı yapılarak, vatandaşlardan 10 dakika elektrik kesintisi yapması istenecek, ancak bu bir şalter indirme eylemi olmayacak" dedi.
 
Bu çağrının, doğal kaynakların hızla tükendiği bir dönemde, tasarrufa yönelik bir uyarı tarzında olduğunu kaydeden Topbaş, "Küresel ısınmanın getirdiği ekolojik kıyamete karşı bir tedbir anlamında böyle bir çalışma başlatıyoruz. Bu çalışmayı Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile birlikte duyuracağız" diye konuştu.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com