Türkiye nin ilk köpek parkı !

Karşıyaka Belediyesi Veteriner Hekimlerle birlikte parkı hizmete açtı.

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye'de ilk kez köpek parkı hizmete açtı. ABD ‘de tüm kentlerde uygulaması bulunana köpek parkları, evcil köpeklerin tasmasız dolaşabileceği, sahibiyle oyunlar oynayabileceği alanlardan oluşuyor.

İzmir Hayvan Hakları İçin Veteriner Hekimler Derneği işbirliği ve İzmir Bölgesi Veteriner Hekimler Odası desteğiyle hizmete açtıkları parkın hayvan severler tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “ İnsanların sahip olduğu yaşam haklarına hayvanlarımız da sahiptir. Evlerimizde beslediğimiz köpeklerimizin gezmeye, oynamaya, doğal ortamlarla buluşmaya hakkı var. Normal parklarımızda ve yeşil alanlarımızda serbest bırakılan veya gezdirilen köpekler nedeniyle sürekli şikayetler alıyorduk. Bu park hem hayvanlarımızı rahat ortama kavuşturdu, hem de çocuk parklarında, yeşil alanlarda dinlenen vatandaşlarımızın şikayetlerini sonlandırdı. Karşıyaka Belediyesi olarak beş veteriner hekimimiz ile birlikte her yıl ortalama 2 bin sokak köpek ve kedisinin kısırlaştırılmasını yapıyoruz. Ayrıca hizmete soktuğumuz tam donanımlı hayvan ambulansı ile sevgili dostlarımızın yardımına ulaşıyoruz. Bu park da evlerde beslenen köpeklerimize yönelik yeni bir hizmettir. Dileğim diğer kentlere de örnek olması ve çoğalmasıdır. " dedi. Parkın açılmasından sonra Sinan Kaleli'nin Avrupa Şampiyonu Viski isimli köpeği ile gösteri sundu. Firizbiyi tutan, verilen tüm komutlarını anında ve eksiksiz yerine getiren Viski en çok da dişlerini fırçalatırken alkış aldı.(iha)

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com