Halkalı da Boğaziçi yaşamı ve peyzajı

Bebek Parkı, İstinye Koyu, Yeniköy, Paşabahçe, Emirgan Çınaraltı, Kanlıca, Anadolu ve Rumeli Hisarı, Kandilli ve Çengelköy Meydanları

Halkalıda Boğaziçi yaşamı ve peyzajı

 

Sinpaş GYO, İstanbul’un ikinci Boğaz Projesi Olan Bosphorus City’nin Yapımına Başlıyor

 

Sinpaş GYO, konsept projelerine bir yenisini ekleyerek “Bosphorus City”yi hayata geçiriyor. “Yaşayan Boğaziçi” konseptini esas alarak Boğaziçi’nin güzelliklerini Halkalı’ya taşıyan ve “Bosphorus City” sakinlerine Boğaziçi’ni yaşama fırsatı verecek olan eşsiz projenin lansmanı mayıs ayının ilk haftasında yapıldı.

Bosphorus City”, Sinpaş GYO’nun Küçükçekmece Halkalı Mahallesi’nde mülkiyeti tamamen kendisine ait olan toplam 412.177 m² birbirine komşu iki parselden oluşan arsasının, 246.092 m² büyüklüğündeki 800 ada ve 4 parselin üzerinde yer alacak. Önceden planlandığı gibi yapı ruhsatları alınan projenin birinci etabında 670 adet bağımsız birim, 81.520 m² satılabilir alan bulunuyor.

Bu aşamada, Bosphorus City projesinin birinci etabında satışa sunulacak 670 bağımsız bölümden yaklaşık 150 milyon YTL ciro elde edileceği ve bölümlerin inşaat ve satış giderlerinin yaklaşık 76 milyon YTL olacağı öngörülüyor. Projenin yer aldığı arsanın tamamen Sinpaş GYO mülkiyetinde olması nedeniyle ileriye dönük herhangi bir arsa maliyeti oluşmayacak.

Projenin diğer etaplarında yaklaşık 291.600 m² brüt alana sahip 2086 adet bağımsız bölüm daha yer alacak. Diğer etaplarda yer alacak bağımsız bölümlerin ruhsat süreçlerinin 2008 yılı 3. çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Sinpaş GYO, Bosphorus City projesinin geliştirildiği parselin yanında yer alan 166.085 m² büyüklüğündeki 801 ada ve 2 parsel üzerinde ise farklı bir konsept taşıyan ayrı bir proje planlıyor.

Güçlü sermayesi ve Sinpaş Grubu’nun 34 yıllık tecrübesiyle Sinpaş GYO, Bosphorus City”nin yanı sıra, yine 2008 yılı içinde Sarıgazi’de geliştirmekte olduğu Aqua City 2010 ile sektörün öncülüğünü sürdürmeye devam edecek.

Boğaz’da yaşam keyfi
İstanbul Boğazı’nın ve boğaz etrafındaki yaşamın Sinpaş GYO tarafından yorumlanarak hayata geçirileceği “Bosphorus City”de, Bebek Parkı, İstinye Koyu, Yeniköy, Paşabahçe, Emirgan Çınaraltı, Kanlıca, Anadolu ve Rumeli Hisarı, Kandilli ve Çengelköy Meydanları’nın karakteristik özellikleri projeye taşınıyor. Spor ve yürüyüş alanları, sosyal mekanların yanı sıra semtlere özgü bitki örtüsünün de unutulmadığı, kısaca Boğaz’da yaşama zevkini ve ayrıcalığını sunan “Bosphorus City”, bölge mimarisine ve yaşam tarzına da artı bir değer katacak.

Rakipsiz proje
Çevresinde ticaret, sanayi ve turizm/rekreasyon alanlarının hızla artmasıyla konut ihtiyacının çoğaldığı Küçükçekmece Halkalı bölgesinde Sinpaş GYO’nun yapımına başladığı bu dev proje 2008’de sektöre dinamizm katacak. Bölgedeki avantajlı konumu ve sadece konut değil, keyifli bir yaşam tarzı sunan emsalsiz “Bosphorus City”de, konutların hızla tükenmesi bekleniyor.

Toplam arsa alanı 246.092 m² olan projede, 26.185 m² su alanı (boğaz/gölet), 79.473 m² yeşil alan, 11.550 m² açık spor alanları, 10.019 m² sosyal tesis alanları ve 647 m² kreş alanı bulunuyor. Konutlar ise, Döner Kuleler, Teras Evler, Yay Bloklar, Yalı Apartmanlar ve Boğaziçi Yalıları’nın meydana getirdiği “Boğaz Şehri” toplam 62 blok ve 2764 daireden oluşuyor. Daireler 60 m² ile 520 m² arasında değişen 38 adet farklı ev tipinden oluşuyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com