KDV indirilmeli !

Ersoy Sümerkan sektörel bir canlılık için KDV indiriminin gerekliliğini savundu.

Türkiye'nin en önemli çiçek üretim merkezlerinden olan İzmir'in Bayındır ilçesindeki üreticiler, hükümetten yüzde 18 olan KDV oranının düşürülmesini istiyor. Bayındır'daki 250 çiçek üreticisinin kurduğu Bayındır Çiçekçiler Kooperatifi Başkanı Ersoy Sümerkan, çiçek üreticilerinin zor günler geçirdiğini belirterek "İlçemizde 3 bin kişiye iş ve ekmek kapısı olan sektörümüze destek verilmeli. Türkiye genelinde 100 binden fazla insanın geçimini sağladığı sektör, KDV indirimi ile canlandırılmalı" dedi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, uzmanlık alanı çiçekçilik olan bir genel müdürlük kurmasını isteyen Sümerkan, böylece üretimde, satışta ve satış sonrasında yaşadıkları problemlere çözüm bulunabileceğini kaydetti. Sektörlerinde uygulanan yüzde 18'lik KDV oranının da çok yüksek olduğunu savunan Sümerkan, KDV oranlarında yapılacak indirimin çiçek üreticilerini bir nebze rahatlatacağını belirtti.

 Bayındır'da kurulması planlanan ve yer tespiti yapılan Bayındır Çiçek Organize Sanayi Bölgesi ile üretimin daha planlı şekilde yapılacağına dikkat çeken Sümerkan, "Üretimdeki bazı standartlarımızın yeterli olmaması nedeniyle yurtdışına satış yapamıyoruz. Ancak organize sanayi bölgesi ile birlikte yurtdışı satışlarımızın başlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu. 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com