İşte yeni gazanyalar !..

Gazania splendens Hybr.F1 (Koyungözü)

İşte yeni gazanyalar !..

Çiçek tohumlarında yeni çeşit ve renkler ekleyen İstanbul Tohumculuk, üretim zenginliğini arttırıyor. Çiçek Tohumu Sektörü içerisinde Dünya’nın en iyi firmaları olan Goldsmith Seeds,/Amerika - Ernst Benary,/Almanya firmalarının Türkiye temsilcisi olan İstanbul Tohumculuk, gelişmeleri yakından takip ederek yeni çeşitleri en kısa sürede üreticilerin  hizmetine sunmaya devam ediyor.

 

Gazania splendens Hybr.F1 (Koyungözü)

 

Ekim zamanı: Ocak-Mart

Gelişim zamanı: 13-15 hafta

Çimlenme: İlk 5 gün 21-24°C, 2. etapta 18-20°C’de, son etapta ise 16-18°C sıcaklıklar uygundur. Kompakt bir fide elde edebilmek için 12-14 saat gün uygulamalı yapılır.

EC: Düşük derece tuzluluk ister.

Nem: Kuru ortamlarda çok iyi performans gösterir. Boylanmayı önlemek amacı ile bitkiye ıslak kuru evreler geçirtilir.

Tohum kapağı: Tohum kapağı oluşturulur.

Gelişim sıcaklığı: Gündüz ısıları 16-18°C, gece ısıları ise 12-16°C’e düşürülür. Düşük sıcaklıklar gelişim süresini uzatır.

PH: 5,8-6,2

Gazania’lar 20-25cm boyundadır. Farklı renk seçenekleri bahçelerde oldukça etkili bir görünüme sahiptir. Bordür bitkisi olarak ve bahçe bitkisi olarak faydalanılan çeşidin, kısa ve güçlü saplar üzerinde geniş çiçekleri mevcuttur. Bol güneşli yerlere ekilir, bahçe kenarlarında, bordür ve geniş kaplarda toplu ekimi yapılabilir. Sıcak ve kuru iklimler için oldukça ideal olup, ılıman iklimlerde kışı geçirebileceği için yer örtücü olarak da kullanılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com