Laleler, Heykel ve Tasarım Sergisi

1 Temmuz 2008 tarihleri arasında İstanbul un her köşesinde sanatseverlerle buluşacak

Laleler, Heykel ve Tasarım Sergisi

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek yaya sergisi için tasarlanan lale heykelleri 16 Nisan – 1 Temmuz 2008 tarihleri arasında İstanbul’un her köşesinde. Göz alıcı renkleri ve güzelliğiyle İstanbul"un bir parçası olan lale, Laleler Heykel ve Tasarım Sergisi ile ilk kez farklı bir boyutta İstanbul'lularla buluşuyor.Her yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Lale Festivali kapsamında, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek yaya sergisi için tasarlanan lale heykelleri 16 Nisan – 1 Temmuz 2008 tarihleri arasında İstanbul"un her köşesinde sanatseverlerle buluşacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen "Laleler Heykel ve Tasarım Sergisi"ne ünlüler de katkı yaptı.
Sergi için 75 prototip lale tuval olarak kullanıldı. Aralarında Arzum Onan, Özgü Namal, Cemil İpekçi, Günseli Kato, Ayşegül Aldinç, Dilek Hanif, Mehmet Günyeli ve Derya Baykalın bulunduğu birçok sanatçı tarafından yeniden desenlendirilen laleler 1 Temmuza kadar İstanbul sokaklarında sergilenecek. Lale mevsimi bahar ayında bitse bile, İstanbul sokakları temmuza kadar lalelere bezenmiş bir şekilde rengârenk kalacak.  Fiberglas malzemeden iki farklı formda yorumlanan iki metrelik 75 adet laleyi aralarında heykeltıraş, mimar, endüstri ürünleri tasarımcıları, cam ve seramik sanatçılarının bulunduğu sanatçılar yeniden desenlendirdi. Heykellerin büyük kısmının renklendirilmesinde ise Colorist"in, Türkiye"nin ilk sanatsal boyası olan akrilik boyaları kullanıldı. 
     
Sergi boyunca tüm eserler Taksim"den başlayarak Beşiktaş, Nişantaşı, Bebek, Emirgan Korusu, Sultanahmet, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Mısır Çarşısı, Göztepe Parkı ve Bağdat Caddesi"ne kadar uzanan geniş bir alanın yanı sıra Akmerkez, İstinyePark, Milli Reasürans Çarşısı, City"s Nişantaşı, Kanyon, Metro City Levent, Cevahir ve Tepe Nautilus gibi alışveriş merkezlerinde 16 Nisan – 1 Temmuz 2008 tarihleri arasında görülebilecek.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com