Küresel Isınma Canlı Türlerini Azaltıyor !

Hayat çevrimi bitkilerle başlar...

 

 

 

Son yıllarda oldukça gündemde olan küresel ısınma ciddi boyutlara ulaşırken, küresel ısınma nedeniyle canlı türlerinde azalma olduğu bildirildi.

 

1 ileri

Biyolog Onur Yıldız, özellikle son 5 yıldır oldukça gündemde olan ve son 2 yıldır iyice kendini hissettirmeye başlayan küresel ısınmanın boyutlarının büyüdüğünü, bunun sonucu olarak da yeryüzü sularında ve canlı çeşitlerinde azalma yaşandığını söyledi.

Yıldız, dünyanın daha önce 4 kez buzul devri geçirdiğini ve çok sayıda canlının neslinin tükendiğini dile getirerek, bunun küresel ısınma için de geçerli olduğunu belirtti. Yıldız, "Hayat çevrimi bitkilerle başlar. Küresel ısınma ile birlikte bitkiler görevlerini yerine getiremez hale gelirler ve zamanla yeşil tükenir.

Doğal olarak bitkilerle beslenen hayvanlar ve insanlar da beslenecek bir şey bulamayacakları için zamanla canlı türlerinde azalma olur. Bu sebeple insanların daha dikkatli olup çevreyi korumaları gerekiyor" dedi.(İha)

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com