Yakında gelirler. Koloniler halinde. Dikkat!..

Yaprak bitleri özellikle gülleri çok severler.

Yaprak Bitleri

Yakında gelirler. Koloniler halinde...

Kısa sürede çoğalan sık koloniler halinde bulunan özellikle bitkiler için tehlikeli zararlılardır. Hedefleri taze sürgünler ve yapraklardır. Taze yapraklar kıvrılır, buruşur tomurcuklar buruşup zarar görür. Çam türleri, bütün süs bitkileri bilhassa meyve ağaçları bunlardan muzdariptir. Gülleri de çok severler. Sık olmamak koşuluyla bitlerin sevmediği bitkileri aralara ekmek iyi bir çözüm olabilir. Bitkileri sabunlu suyla yıkamak ve bitleri temizlemek, daha sonra kireç tozu ve taşunu tozuyla bitkileri tozlamak, püskürtmek bir çözüm olabilir. Oda çözmezse kimyasal çözüme gidilmeli. Pyrethrum , piperonylbutoxid veya primicarb ihtiva eden ilaçlarla mücadele edilip, sonuç alınabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com